31 Mart 2012 Cumartesi

TÜRKİYE POSTERLERİ

              Güzel bir hafata sonu ama ben evdeyim:( Madem evdeyim boş durmayayım ve sizleri,birazdan adını vereceğim siteden haberi olmayan dostlarımı bilgilendireyim dedim.
Dün yeni bir site ve isimle tanıştım.. Yaptıklarından ve ortaya çıkardıkları çalışmalardan ve bu çalılmaları bizlerle ücretsiz olarak paylaşmalarından çok etkilendim..
                Size sayfayı kopyalarak bu çalışmayı yapan kimdir ve amaçları nedir ondan  bahsedeceğim ve sayfanın sonunda da sitenin adresini yazacağım..
               Şimdiden EMRAH YÜCEL VE ICONISUS  REKLAM AJANSINA PROJELERİNDEN DOLAYI TEBRİK EDİYORUM VE ADIMA  YAKINDA DUVARLARIMI SÜSLEYECEK POSTERLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM .
                Lafımı kısa kesiyorum ve sizi türkiyenin posterleri ile başbaşa bırakıyorum..

"(alıntıdır)       Bilinen geçmişi en az 10 bin yıl öncesine dayanan, ulusal egemenliğimizin simgesi olan meclisimize ev sahipliği yapan, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahı, Türkiye haritasının kalbi, başkentimiz Ankara…

Türkiye Posterleri; 2012 Türkiye Turizm Tanıtımı Kampanyası için hazırlamış olduğumuz bir alt projedir. Bu projedeki amacımız; kaliteli grafik tasarımı bir araç olarak kullanarak Türkiye'ye ait ikon algısını oluşturmak ve ülkemizin marka değerinin artmasına katkı sağlamaktır.

İtalya'da Pisa Kulesi, Fransa'da Eyfel, San Francisco'da Golden Gate Köprüsü, Moskova'da Kızıl Meydan gibi aklımızda yer etmiş uluslararası ikonların karşılıklarının Türkiye'de öne çıkarılması ve bunlara ait kaliteli görsellerin kamuoyunun kullanımına sunulması planlanmıştır.

Tasarladığımız 34 nostaljik turizm posteri, www.turkiyeposterleri.com adresinden yüksek çözünürlükte indirilebilmekte ve ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Bu çalışmalar ile kartpostallar veya kutlama kartları yapabilirsiniz. Dilerseniz afiş olarak bastırarak evinize ya da işyerinize de asabilir, ülkemize ait ikonları sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Türkiye… En büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmış, modern yaşamın ve en eski inanç sistemlerinin doğuşuna tanıklık etmiş, tarihçileri büyüleyen, arkeologların aklını başından alan, dünya haritasının kalbindeki eşsiz yerinde usulca uzanan güçlü ülkemiz... Evimiz!
Bizler, topraklarımızdaki tüm güzelliklerin ve sonsuz zenginliklerin farkındayız. İstanbul Boğazı’nın ortasında bir inci gibi duran Kız Kulemizle, görenleri şaşkına çeviren Kapadokyamızla, Ölüdeniz’in ipeksi maviliğiyle, Efes’teki görkemli kütüphanemizle, Pamukkalemiz, Mardinimiz, Karadeniz kıyılarımız ve bizi biz yapan tüm değerlerimizle gurur duyuyoruz.

‘Öyleyse’ dedik, ‘bilenler, bilmeyenlere anlatsın, Türkiye’nin marka değerini, Türk insanı yükseltsin’.

Kapadokya’da bir şarap mahzeniniz mi var... Ya da Bursa’da enfes kebaplar yapan bir loktantanız... Belki de Sultanahmet’te hediyelik eşyalar satan bir dükkanınız... Yani her gün, en az hemşehrileriniz kadar turistle de karşılaşıyorsunuz. Onları; ülkemizin göz kamaştıran güzelliklerini anlatan, dünya standartlarında kaliteye sahip, özenle tasarlanmış posterlerle etkilemek istemez misiniz? İşte bu proje bunun için var!

İstanbul’dan İzmir’e, Mardin’den Konya’ya, Şanlıurfa’dan Trabzon’a kadar Türkiye’nin her yerini temsil eden çok özel 34 poster arasından dilediğinizi seçin, hiçbir ücret ödemeden yüksek çözünürlüklü ve baskıya uygun olarak bilgisayarınıza yükleyin, ister kendi yazıcınızla, ister herhangi bir profesyonel baskı merkezinde bastırın ve duvarlarınızı süsleyin.

TÜRKİYE POSTERLERİNİ KİM TASARLADI? Türkiye Posterleri, Emrah Yücel’in sahibi olduğu Iconisus Reklam Ajansı tarafından tasarlandı.

NEDEN? Çünkü biz; grafik tasarımın, ülkemizin marka değerinin artmasında önemli bir güce sahip olduğuna inanıyoruz.

ICONISUS NEDİR? Iconisus; 5 yıldır Türkiye’nin, Amerika ve Rusya’daki resmi turizm tanıtım kampanyalarını yürüten, ayrıca sinema reklamcılığı konusunda büyük deneyim sahibi olan Los Angeles merkezli bir reklam ve görsel çözüm ajansıdır.

SİTEDEKİ POSTERLER ÜCRETLİ Mİ? Hayır. Posterlerimizin tamamı ücretsiz. En yüksek çözünürlüklü hallerini, herhangi bir ücret ödemeden sitemizden bilgisayarınıza yükleyip basabilir veya profesyonel bir baskı merkezinde bastırabilirsiniz.

PEKİ SİZİN BUNDAN ÇIKARINIZ NE? Bizim çıkarımız, ülkemizin marka değerine yaptığımız katkımız.

POSTERLERİNİZİ KENDİ SİTEMDE YAYINLAYABİLİR MİYİM? Çok seviniriz! Türkiye Posterleri Web Sitesi’nde yer alan tüm posterleri, kendi internet sitenizde, blog sayfanızda, Facebook’taki duvarınızda veya Twitter hesabınızda dilediğiniz şekilde paylaşabilirsiniz. http://www.emrahyucel.com/fr/post/vintage-travel-poster-ankara "
    
 posterlere bakmak için:www.turkiyeposterleri.com

İŞTE POSTERLERDEN BAZILARIHiç yorum yok:

Yorum Gönder