10 Haziran 2012 Pazar

keçe sepet ve eski kazaktan geri dönüşüm


Herkese merhabalar!
Uzuuuuuun  zamandır blogger sahalarından eksik kaldım:)) Bugün baktım ki ne zamandır bir şeyler paylaşmıyorum. Peki bu kadar zamandır boş mu durdum tabi ki hayır ama uzak kalmazsam işlerimi  yetiştiremezdim.. Sırayla size yaptıklarımı paylaşıcam:))
Umarım  beğenirsiniz:))
Oğlumun abisi (komşumun oğlu emre) nin proje ödevi olarak geri dönüşüm yapmalarını istemişler annesi de benden yardım istedi bende ne zamandır aklımda olan bir fikri hayata geçirdim.. Yalnız fikir bana ait değil yabancı bir çocuk programını izlerken edinmiştim. 
Eski bir kazağınızın içine bir yastık koyuyorsunuz ben ek olarak kollarına da elyaf doldurdum. Kazağın ve içindekilerinin kirlenebileceğini hesap ederek yıkanabilmesi ve içindekilerinin çıkabilmesi için kurdele geçirdim ve dikmek yerine büzüştürdüm. Bence daha hoş durdu. Yüzünü gözlerini vs keçeden kestik.. Saçlarını yün ipten yaptık..
 Bence çok tatlı dekoratif yastık oldu.. Benim oğlum çok beğendi yakında onada yapmayı düşünüyorum.. Üzerine farklı desenler yapılabilir, bizim figürlerimizi ben kestim emre yerleştirdi:)) güle güle kullansın abimiz:))

Bir sonraki çalışmayı internette sık sık farklı modelleri görüyordum aklımda kalan bir modeli denemek istedim ve kız çocuklarının odaları için harika bir dekoratif sepet oldu.. Göz ve burunları düğmeden yaptım, sepeti kalın keçe kullandım üstünün boş durmasını istemedim fır fır ve keçe çiçek yaptım ama tavşanın sepete sarılmış olarak kolları da yapılabilirdi.. Bir daha kine bunu deneyeceğim. Bu sepeti o kadar beğendim ki bütün yeğenlerimin odalarına yapmak istiyorum. Bunu da yine Emre abimizin şirin mi şirin kız kardeşi Azra'ya hediye ettik.. güle güle kullansın:)Beğendiniz mi:))


2 yorum:

  1. Merhabalar
    Blogunuzu yeni keşfettim ve hemen bu siteyi izle kısmını tıkladım. Artık izleyicinizim:))
    Sizide benim bloguma beklerim.
    komirra.blogspot.com

    YanıtlaSil